Sports
Milton Boosters Celebrate High School Athletes
The 34th Annual Varsity Banquet was held at Milton High School on Wednesday.
The Boosters held its 34th Annual Varsity Banquet on Wednesday, May 30, at the Copeland Field House.
The following is a list of award winners and outstanding senior honors.
Milton High School Female Unsung Hero Award 2012: Katie KraussÂ
Find out what's happening in Miltonwith free, real-time updates from Patch.
Milton High School Male Unsung Hero Award 2012: Terrence Walsh
Milton High School Female Sportsmanship Award 2012: Chayna Mcdermott
Find out what's happening in Miltonwith free, real-time updates from Patch.
Milton High School Male Sportsmanship Award 2012: Brian Higgins
Milton High School Outstanding Female Athlete 2012: Samantha Curley
Milton High School Outstanding Male Athlete 2012: Paul CurranÂ
Milton High School Mickarl Thomas Spirit Award 2012: Caroline Ware
Milton High School Mickarl Thomas Spirit Award 2012: Jamaal GrantÂ
Milton High School Edward Carlson Basketball Award 2012: Lucas ShapiroÂ
Milton High School Coach Jack Sullivan Award 2012: Katie KraussÂ
Milton High School Volleyball Coaches Award 2011: Ellie Taber
Milton High School Volleyball Coaches Award 2011: Katie Krauss
Milton High School Tom Herget Award 2012: Nate Breslin
Milton High School Harry E. Carlson Award 2012: Derek Curley
Milton High School John Morosini Baseball Award 2012: Terrence Walsh
Milton High School Hilltoppers Ac Award 2012: Erin Carmody
Milton High School Football Most Improved Award 2011: Tahj Rudolph
Milton High School Football Coaches Award 2011: Matt Donahue        Â
Milton High School Football Senior Award 2011: Tony Bandis
Milton High School Football Perry Thanksgiving Award 2011: Matt Lezama
Milton High School Lacrosse Most Valuable Player 2012: Jack O’brien
Milton High School Lacrosse Groundball Award 2012: Brian Higgins
Milton High School Girls Track Coaches Award 2012: Kathleen Lynch
Wilkie Awards: Derek Curley, Erin Carmody and Haley Dutton
Outstanding Senior Awards by team
Football: Terrence Walsh
Boys Soccer: Luke Pugsley
Girls Soccer: Caroline Ware
Boys Cross Country: Gordon Jarvis
Girls Cross Country: Anna Deane
Golf: Samuel Taugher
Fall Cheerleading: Alexis Marathas
Field Hockey: Isabel Andrews
Volleyball: Smantha Curley
Boys Basketball: Colin Stanley
Girls Basketball: Samantha Curley
Boys Ice Hockey: Daniel Curran
Girls Ice Hockey: Erin Carmody
Boys Indoor Track: Justin Trafford
Girls Indoor Track: Chayna McDermott
Boys Ski Team: James Goltz
Girls Ski Team: Gretta Goltz
Winter Cheerleading: Bridget Renehan
Wrestling: Jared Michaud
Baseball: Paul Curran
Softball: Christin Brink
Boys Tennis: Raymond Wong
Girls Tennis: Abigail Gray
Boys Outdoor Track: Jamaal Grant
Girls Outdoor Track: Kattrina Frederique
Boys Lacrosse: Evan Jones
Girls Lacrosse: Julia LeBlanc
Rugby: Christopher Goss
Â
Get more local news delivered straight to your inbox. Sign up for free Patch newsletters and alerts.